Víte, že..

Je to dobré a mám to rád..
2014. August 18. Pokud chcete cokoliv zjistit o správné stravě psů a koček, stačí několikrát kliknou na internetu a získáte spousty zdrojů a informací. My se pokusíme Vám vysvětlit jak to psům a kočkám chutná.
To, co nejvíce ovlivňuje psa i kočku při krmení, jsou vůně, chutnost a struktura krmení.
A vnímání zvířat? To ovlivňuje věk, zdravotní stav a také to, o jaké plemeno se jedná.
 
Jak to mají psi?
Pokud dáte psovi do misky krmivo, pes si čuchne a okamžitě se rozhodne, zda krmení zkonzumuje. Krmivo si „nabírá jazykem“ a jakoby s kýmkoliv soutěžil, musí  sežrat co nejvíce krmiva, v co nejkratším čase. Pes je zvíře, které klidně vydrží o hladu, stačí ho krmit 1-2x denně.

A jak to mají kočky?
Kočky si misku s krmivem nejdříve pořádně očichají, ochutnají než se rozhodnou, zda budou konzumovat. Jsou velice vybíravé. Poté si krmivo vezmou jazykem a teprve rozkoušou. V přírodě je kočka osamělý lovec, který si svou kořist nejprve pečlivě vybere a po ulovení dlouze pitvá a vychutnává si. Nebude hladovět a během dne přijme 7-20x malých dávek krmiva.

V čem se liší vnímání krmiva člověkem a jeho mazlíčkem?
Zvířata nezajímá vzhled krmiva, nevnímají kombinaci barvev ani chutí. Nejdůležitější je pro zvíře vůně. Je schopno posoudit čerstvost a kvalitu ingrediencí.
 
V čem se podobá vnímání krmiva mezi člověkem a jeho mazlíčkem?
Individuelně upřednostňují určité příchutě a přísady. Mají rádi novinky, ale dávají si pozor, zda nové krmení není příliš odlišné od toho, které měli v minulosti. Proto je nutné nové krmení zavádět postupně.

Co struktura krmení?
Divili by jste se, ale pocit v ústech je pro zvíře velice důležitý – zvíře ohodnotí tvrdost, pružnost a přilnavost krmiva. Na rozdíl od majitelova vnímání, psi preferují větší granule a kočky mají silné preference pro jednotlivé různé tvary granulí.

Autor: Andres Jan Ing.

Zpět k radám

Nabídka produktů

Nejprodávanější výrobky